Dřevo zdarma

15. únor 2015 | 20.25 |
Nový občanský zákoník mi poprvé zasáhl do života tak, abych si jeho existenci uvědomil, před pár dny.

Kolem domu, v kterém žijeme je z jedné strany železniční koridor, z druhé strany hlavní tah z Děčína na Ústí nad Labem. Idilické, že? ..  Byt je potřeba velmi často větrat a tak nás od kilogramů prachu a šíleného hluku  moc neochrání ani nekvalitní plastová okna. I proto jsme byli rádi za každý strom, který kolem domu je. Tedy byl. Naši milovaní sousedé si usmysleli, že jim vadí břízy na obecním pozemku, na kterém se bytovů dům nachází.

Dle nového Občanského zákoníku smí (údajně) soused zasahovat 2m do pozemku sousedního. Obec šla "soukromníkům" na ruku a dvě břízy šly onehdy v pozdním odpoledni, téměř v tichosti, k zemi.

brízy

Nechápu proč lidé tolik kácí, proč jim stromy vadí. Proč se tak málo vysazují na "postižená" místa nové stromy. Proč tolika lidem žijícím "na vsi" vadí pyl a listí. Proč se tedy neodstěhují mezi betonové věžáky a nechodí po vyasfaltovaných cestičkách a nás, "vesnické burany" nenechají využívat stín letitých velikánů a dýchat tak čistý vzduch, jak jen toho jsme schopni? Asi nemají na dřevo..

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

RE: Dřevo zdarma vojtahavel 15. 02. 2015 - 20:41
RE(2x): Dřevo zdarma davidhavel 15. 02. 2015 - 20:45