Stát si zase nechá více

16. únor 2015 | 11.26 |

Stát... co je to stát? Stát jsme my všichni, tedy i já, moje rodina, přátelé, kamarádi, i vy. Bohužel toto nedochází našim politikům, což mají být zprostředkovatelé našich názorů a vykonavatelé naší vůle, naši zástupci. Nejsou, oni jsou stát sami pro sebe, my jsme jejich mezci, "dobrovolní otroci". 

Stát má být založen proto, aby zastupoval a chránil skupinu lidí, ne aby lidi buzeroval a stál každému za prdelí s otevřenou peněženkou.


Víte, že z toho co vyděláte, vám reálně zůstává nějakých 60%? Zbytek jsou nejrůznější daně, ať už z příjmů (kterých jsme nikdy v SUPERhrubé mzdě nedosáhli), podvodu zvanému DPH, spotřební daně a dalších.


Nyní, když si většina z výdělečně činných dává dohromady dokumenty k "daňovému přiznání" přichází na světlo další  z novinek našich zákonodárců a to ohledně životního pojišětní - jeho daňového zvýhodnění.Hned, jak jsem začal pracovat, založil jsem si KAPITÁLOVÉ živontí pojištění. Kapitálové proto, aby mi vydělávalo (proklamované zhodnocení před 15ti lety slibovalo přes 8% zhodnocení ročně) a mohl jsem s čáskou na něj uloženou libovolně disponovat. Životní proto, abych si jej mohl odečítat z daní a když by jsem se složil, aby po mě něco zbylo. 


Od 1.1.2015 došlo dle novely zákona č. 586/1992 Sb. k tomu, že pojistná smlouva nemůže umožňovat výplatu finančích prostředků z kapitálové hodnoty pojištění před jeho sjednaným koncem - tedy pokud si chcete zachovat možnost pojistku dále odečítat z daní.


Argumentace zákonodárce je taková, že kapitálové životní pojišětní a zejména bonusy za daňové zvýhodnění mají sloužit k zajištění člověka na stáří.


Kdy konečně přijdou na rovinu s tím, že žádné důchody od roku 20xx nebudou, že budou jedině žebračenky a i proto se tzv. sociální pojištění bude muset zvyšovat?


Letos si tedy pojistku odepisuji naposled neb ji chci mít "v zádech" jako rezervu a nemuset pak zpětně "dodaňovat".


Smutné je, že po zbytek života budu muset ze stejného důvodu dokazovat finančnímu úřadu, že jsem pojistku nepřestal platit, že stále existuje, což vzhledem k faktu, že "mé" pojišťovny potvrzení o zaplacených úhradách na nedaňově odečitatlné pojištění neposílají, je další opruz a další forma buzerace.


Tak si říkám, v duchu tohoto článku z D-Fense, co nám ten stát tak zásadního dává, že tolik otravuje a tak moc si bere?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře