Pořízení a převoz motorky

16. leden 2008 | 19.11 |
Když už jsem měl vybraný tip motorky, zbývalo vybrat si tu konkrétní... tu nejhezčí možnou, za co nejmíň peněz... začátkem prosince mi padla jedna do oka (viz galerie, sekce "inzerát") a když mi v lednu dorazily peníze na účet (poklona ČMSS, byl to fofr!), nečekal jsem, že bude ještě k mání. A ono ejhle! Pořád ji nabízel :) Trošku jsme pokecali o motorce po telefonu, tzv. si porovnaly pojmy s dojmy, vyměnily si pár sms a protože se mi vše co mi bylo sděleno více-méně líbilo, domluvili jsme se na návštěvě. Nastudoval jsem z netu na co si dát u moto kromě dokumentace pozor - tak tady je souhrn poznatků. Taky jsem si napsal dost tvrdou kupní smlouvu, která by mě měla ochránit před všemožnými úskoky, ale nakonec jsem ji nepoužil :-? ... a podepsal úplně obyčejnou, no, snad na to nedojedu... bojim bojim.

Zpět k tématu...
Vyvstal problém, který jsem do té doby nijak zvlášť neřešil, protože jsem byl přesvědčený o tom, že motorka pojede domů "po svých", i když s jiným řidičem než jsem já, protože moje zkušenosti s "velkou" moto jsou prakticky žádné. Takže plán byl takový, že kamarád, který mi půjčoval to GS-o, tak vezme své auto a pojedeme pro motorku, tam ji za mě vyzkouší, spolu ji omrkneme a když bude vše ok, tak koupíme a on na ní pojede domů a já jeho autem. Jenže... Tam, kam jsme měli vyrazit prý leží sníh.. njn, bodejď by ne, když leží u nás v Děčíně, tak bodejď by neležel pod Adršpašskými horami - v Meziměstí.

Sníh slézal tak akorát pomalu, že bylo jasné, že na cestu vyrazíme, protože se bude mít kde motorka vyzkoušet, takže první variantou dovozu bylo na vozíku za kámošovým autem. Toho jsem se docela bál, protože jsem pochyboval, že na jeho vozík se moto vejde a když mi řekl, že se bude muset položit, tak jsem tuto variantu zavrhl více-méně zcela a bral jsem ji jako krizový scénář. Pak se mi povedlo sehnat vozík přímo vyrobený na převážení motorek, sice za pronájem Kč 400,- ale co, to už se stratí.. ale problém byl v tom, že jeho majitel potřeboval, abychom se vrátili do čtrnáci hodin, což se moc stíhat nedalo, přesto, že jsme měli v plánu vyrazit již před osmou ráno z DC, což už samo o sobě obnášelo pro mého kamaráda vstávat před sedmou hodinou, protože mají doma hospodářství, o které se musí postarat. Počítali jsme s hodinou než se vymotáme, minimálně třema hodinama na cestu samotnou (200 km vzdálenost), hodinu na vyzkoušení motorky, podepsání smlouvy apod.

, a minimálně tři hodiny cesty zpět.. i kdyby se to stíhalo, tak to bude časově tak napresované, že... neviděl jsem to moc reálně. Naštěstí jsem pak dostal spásonosný nápad, že můj další kamarád jezdí pro PPL s dodávkou a že ji smí používat i pro soukromé účely.. měl čas, měl auto k dispozici a doprava samotná se mi zdála pro moto samotné nejméně náročná. Bylo vybráno a vyřešeno.

Vstávám v pět ráno, vezu přítelkyni na brigádu do pekárny, v půl osmé jsem dávno doma a po snídani, koukám na MikiMouse :) Přijíždí Karel - kámoš co vlastní to GS-o, v současnosti můj technický poradce, před osmou jsme u Lukáše - kámoš s dodávkou - v současnosti můj přepravce. Zjišťuje se, že Karel nechal doma kurty, tak se pro ně vrací a Lukáš je ještě značně poznamenám prohýřenou včerejší nocí a ne a ne se pořádně probrat... Vyrážíme v půl deváté vyměnit dodávku za jinou, protože ta jeho je v hrozném stavu.. V 9 tankujeme u Tesca naftu za 1100,- a vyrážíme. Stavujeme se na kávičku a bagetu na naší oblíbené "tuningové" pumpě v Ploužnici - zasvěcení vědí. Dál se jede pohodově až do Trutnova a cestou se dohadujeme, zda to nebude Turnov a řešíme, kde co leží. Rozepři řeší po pěti minutách mapa :) V TRUTNOVĚ! začínají motanice..., údajně to mělo být už jen půl hodinky cesty do Meziměstí, mi díky bloudění a silnicím, které se nedaly místy považovat za sjízdné, jedeme téměř hodinu a půl. Ačkoli... jak říkal Lukáš.. "všechny silnice jsou sjízdné, protože vždy někam sjedeme" :-D... V Meziměstí už jde všechno jako na drátkách... schůzka s majitelem motorky, garáž za rohem, prohlídka moto, start, světla, projížďka, smlouva, kontorla papíru, předání jiných papírů - tj. 55ti tisíc korun českých - krytých mojí prací :) - podpis na smlouvě a už se šlo na kurtování motorky. Karel se choval jako profesionál a hravě si s tím poradil, díky jeho práci se motorka za celou cestu téměř nehnula. Lukáš, ačkoli jeho styl ježdění je... no, rozhodně není z nejslušnějších a rozhodně né z pomalých, jel taky jako profík, nebo spíš jako kámoš, a vezl nás i s motorkou velice opatrně, ale tu jednu díru ti nezapomenu! :)... Cestou zpátky hladovíme a né a né natrefit na nějakou solidně vyhlížející hospůdku... až před Mimoní... konečně! :)..
Dávám si po sto letech boršč a pak gulášek s bramboráčkama. Následně doma za to dostávám od přítelkyně na talíř mimo jiné její smutné a vyčítavé oči, protože kvůli mě celé odpoledne zabila vařením.. Za kluky jsem naši obědo-večeři zatáhl, jako poděkování, že se mnou zabili celý den, protože už bylo pět hodin a před námi ještě hodina cesty do DC a pak ještě skládání motorky a cesta domů... a to si představte, že jsem měl ve dvě vrátit vozejk! Když jsme motorku sundaly z auta a evidentě nepřišla k žádné újmě, byl jsem děsně rád, že jsem se rozhodl pro tento způsob přepravy a že to všechno klaplo na výbornou! A přítelkyně? Doma jsem se přežral výborným štrůdlem z listového těsta plněným párky, vajíčky a sýrem, jako dezert jsem si dal vanilkové rohlíčky, vše jí pocháválil, přitulil se a povyprávěl o dnešních zážitcích a když vedle mě usínala, tak předla spokojeně jako koťátko :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Pořízení a převoz motorky vojtahavel 16. 01. 2008 - 17:24
RE: Pořízení a převoz motorky pavel 23. 01. 2008 - 13:57
RE(2x): Pořízení a převoz motorky david havel 24. 01. 2008 - 07:51