Radši budu žít v bublině

17. listopad 2015 | 20.04 |
Coby malý kluk si vybavuji dědu, jak z kuchyně, přes chodbu, občas sledoval zprávy v televizi, která byla umístěna v obýváku. Dříve či později, ale pokaždé, provolával větu, která mne tehdá hrozně bavila, ač jsem jejímu smyslu nerozuměl. "Tyto kur*y"!, pokřikoval děda a pak se vzdálil, uřízl si pořádný kus chleba, namazal vrstvou sádla a šel se věnovat hospodářství.

Můj táta sledoval zprávy denně, nejedny, naštěstí v době, kdy byly všeho všudy 4 televize. Nechápal jsem, co ho na tom baví, když všude říkají to samé a je to nezáživné.

Sám jsem se na zprávy začal dívat až někdy kolem 20 roku života. Okopíroval jsem jak svého tátu, tak dědu. Televizní stanice jsem sjížděl postupně a občas si zanadával do ku*ev, přestože kontext a smysl mi i nadále občas unikal.

Nejinak tomu je nyní. Smysl a kontext rádoby objektivního zpravodajství mi v tunách balastu šířícího se nejen televizí, rozhlasem, ale zejména intrnetem, uniká zcela. Rozdíl je jediný - zpravodajství nesleduji s výjikou "Událostí v reginech" prakticky žádné.


Za dob komunismu bylo leccos určitě špatně. Když si pustíte týdeníky, které dost pravděpodobně z neznalosti, považuji za tehdejší zpravodajství, je vše "růžové". Dozvíte se, kolik tun oceli se vyrobilo oproti minulému měsíci, o kolik procent byla překročena ta či ona produkce toho či tamtoho podniku a že závěry pětiletky splníme již v roce čtvrtém. Fajn, pouplistické výkřiky o ničem, které malovaly šedivý svět na růžovo.

Kapitalismus převrátil téměř vše naruby. Televize dávno není jedna, už nejsou zdaleka ani čtyři, téměř všechny mají svá zpravodajství a téměř všechny závodí, která odvisílá dřív větší hnus. Dívat se nedá na nic.

Nejsem "sluníčkář", který si lakuje věci narůžovo, ale vážně nejde natočit a vysílat vyvážené zpravodajství? Vážně se většina lidí potřebuje a chce nechat děsit tím, co vše je špatně a jak nic nefunguje? Kteří lidé to jsou? Já takové neznám..


Nedávno jsem shlédl film s českým názvem "Slídil". Fakt hnus, morální bahno.. výsměch Americe? Ale kdeže, takovou Ameriku tady máme dávno také... a údajná většina současných obyvatel naší země takové zpravodajství chce.. Nerozumím tomu.. stokrát radši bych si poslechl o tom, že "soudruh Zeman přijal delegaci na Hradě a že byla vyrobena x-tá tuna umělé usně" než pořád a dokola slyšet o pseudodemokratických problémech s "imigranty", kteří tak děsně trpí ve své domovině, že přijíždějí vysmátí, čistí, zdraví vlaky vyšších kategorií z kterých se po jejich cestě stávají dobytčáky a v našem absurdistánu vyplašeném postihy bruselskéhou euronesmyslu, podpořeného polskou zradou, se dožadují práv, která coby uprchlíci ani nemají.

Je smutné, že nikdo nevidí, že popírání suverenity jednotlivých států, odlišnosti jednotlivých kultur, snaha stvořit "euročlověka" a v konečném důsledku i jakékoli nestřeženost pevninských hranic vede k tomu, že si ze zhýralé Evropy necháme vyvořit druhou Afriku.. ale kam pak budeme utíkat my.. a co naše děti? Radši nevědět... vše tu nahrává jedinému, zopakování světového průseru, kdy budou opět trpět miliardy nevinných... 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Radši budu žít v bublině lentilka®sdeluje.cz 20. 11. 2015 - 05:45
RE(2x): Radši budu žít v bublině davidhavel 23. 11. 2015 - 20:07