Přečetl jsem

9. červenec 2016 | 19.03 |

Robert Muchamore - Motorkáři - z počátku velmi drsný příběh, kdy hned na prvních stránkách hlavnímu, tehdy sotva pubertálnímu, hrdinovi vyvraždí před jeho očima celou rodinu. Dante se tak dostává do programu ochrany svědků, který nefunguje zrovna dokonale a následně do výcvikového programu dětských agentů, aby se následně vrátil na misi, která je zaměřena proti tomu, koho ze srdce nenávidí - hlavě motorkářského gangu Pirátů. Zvítězí spravedlnost nebo se Dante pomstí? Velmi poutavý příběh z prostředí, ve kterém bych se opravdu nechtěl pohybovat...


Posledních pár týdnů mne realita všedních dní velmi zmáhá. Den za dnem je mi víc ze sebe samého fyzicky zle, protože mi je nedobře psychicky. Nechce se mi s nikým mluvit, nechce se mi o tom psát. Nejradši jsem, když si mne nikdo nevšímá a já mám možnost si číst, tzn. ponořit se do světa příběhů jiných, které si mohu dotvářet dle představ svých. Tak trochu Počátek, Sen ve snu. Jen ta probuzení se mi líbí podstatně méně, než četba knih, byť jejich obsah není vůbec veselý.

Za leden 2016 jsem přečetl: Spěšný vlak Ch. 24.12. a Vánoční zpověď. Zajímavé knižky, rozhodně. Užil jsem si je, obě. Ale doporučovat je nebudu - ostatně udělejte si obrázek sami - odkazy směřují na databazeknih.cz, kde jsou vcelku rozumné komentáře.

Ilustrační foto z webu zpravy.aktualne.cz

Tomáš Korbař - Tichá hrůza - asi jsem již viděl nějaké opravdu zdařilé horory v televizi, takže kniha, ač slibovala kdo ví jaký zážitek, pro mne byla vcelku zklamáním. Přesto se ve sbírce horových příběhů dá vybrat pár povedených, kde můžete nechat domalovávat svoji fantazii jen velice jemně, aby kniha splnila, co slíbila. Opět tak nemohu knihu ne-doporučit, ale znovu ji číst v budoucnu rozhodně nebudu.

Robert Masello - Krev a led. Tak tohle byl jiný šálek. Kniha, která mne odpuzovala svoji tloušťkou mne přitáhla tak, že jsem se těšil na každou chvilku, kdy budu moci pokračovat v četbě, jelikož nic podobného jsem dosud nečetl. Příběh, který by rozhdoně stál za zfilmování, se odehrává téměř celou dobu ve dvou dějových liniích a ač začíná cestopisně s pocity růžové knihovny, záhy se mění v dobrodružné sci-fi s prvky hororu, aby opět skončil.... poněkud urychleně a nerafinovaně. Ach ty konce... přesto knihu rozhodně doporučuji!

**

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Přečetl jsem ava 03. 02. 2016 - 20:57
RE: Přečetl jsem modry 04. 02. 2016 - 08:55
RE: Přečetl jsem adil 04. 02. 2016 - 15:01
RE(2x): Přečetl jsem davidhavel 05. 02. 2016 - 16:39