Palác Fórum a KFC

15. únor 2010 | 10.00 |

Zatímco Janča mě zve do kina, zvu já ji na jídlo. V poslední době jsme tak viděli filmy "Chceš mě, chci Tě" a "Ať žijí rytíři", a poté zabrousili na kebab, nebo využili toho, že máme půjčené auto a zajeli si do UL do MC Donalda. Teď naposledy jsme se vydali po kině omrknout nově vystavený kontroverzní palác Forum v Ústí a při té příležitosti tak poprvé v životě navštívili KFC.
Palác Forum se mi v UL líbí. Spousta lidí nadává, že necitelně obklopuje známý kostel s šikmou věží (né v Pizze, ale v UL), po internetu koluje e-mail posměšně nazvaný "ochrana proti povětrnostním vlivům" právě s leteckými fotografiemi tohoto místa, ale já se zde kdo ví proč cítím jako v okolí Libereckého autobusového nádraží, kde to mám velice rád. Navíc ve Foru jsou obchůdky, které v Děčíně vůbec nenajdete a zdaleka né všechny jsou pouze s předraženým luxusním zbožím. Velké plus také vidím v tom, že než potavit další kvádr ála Tesco, radši mít takovouto "Olympii", kde je vše v jednom, ale zároveň dostane příležitost spousta obchůdků namísto jednoho nadnárodního řetězce.

KFC - netradiční MC Donald. Byly doby, kdy jsem do Donalda jezdil s přáteli několikrát za týden. Později za stravenky jednou do měsíce, ještě později několikrát do roka a nyní už tam prostě nějak nemusím... chuťové buňky jsou již nabaženy, peněženka uznává jiné priority a za zdánlivě menší porce je účtováno nezdánlivě více peněz. Navíc jsem si v poslední době navykl na zeleninovou přílohu téměř ke všemu, která je u Donalda v burgru k mání evidentně pouze na obrázcích.

Né že by v KFC ke kuřecím kouskům obalených v pikantním těstíčku snad servírovali zeleninu, ale je to prostě zase něco jiného. Byl jsem a nadále zůstávám zmatený při čtení nabídky (navíc mi ji pro moji krátkozrakost musí čist Janča), jelikož opradu netuším, co jsou hotWings nebo strips a tak se rozhodujeme pro "kýbl klasik" kde je prostě všechno. Teda rozhodujeme... Janča z toho vybruslila (ne-)typicky žensky - "Ty platíš, tak vybírej" :-D. Při nabídce bezedného nápoje jsem rozhozen natolik, že se musím přeptat ještě jednou co že mi to nabízejí. Vrcholem všeho je, když si myslím, že při platbě Kč 211,- třemi sedmdesátikorunovými stravenkami a jednou korunou mi má být deset korun vráceno, ale naštěstí se jich nedožaduji.

Aby toho nebylo málo, při plnění kelímku Pepsinou si poleju ruku..  Jo jo, už by se to chtělo konečně pořádně vyspat - resp. dospat... po 7 týdnech denodenní docházky do práce je toho na mě již moc, ale to sem nepatří...

Překvapila nás pikantnost kuřecích kousků a tak napůl vtipkuji, že je to určitě proto, že je takto zpracováváno nekvalitní maso, ale Janča mi s úsměvem přeje dobrou chuť a obírá první mikro stehýnko. Odvětím, že mi je to taky jedno, pokud to oku lahodí, jazyku chutná, žaludek nebolí, tak že p.del si to už přebere a zakusuji se do podezřele vypadajícího kousku masa. Kost byla gramáží asi stejná jako to maso co na ní bylo, ale pochutnáváme si oba. Tedy né já a ta kost, ale já a Janča :).

Sedíme u prosklené výlohy a já si všímám, že jsou zde snad všechny stoly řešeny tak, jak je tomu ve světě obvyklé, že žádný z hostů nesedí zády do ulice, tedy všichni sedíme buď zády nebo bokem do uličky. Při jídle se tak můžeme kochat nejen rozmrzlým umělým kluzištěm, ale i příslušníky PČR uslintaně stojícími na rohu křižovatky ve slušivých reflexních vestách. Přemýšlím, zdali křivá kostelní věž je křivá po výstavbě Fora ještě víc, nebo zda tento dojem umocňuje obklopení touto stavbou.

Jeden kousek kuřete mizí za druhým a spolu s nimi i typická fast-foodová příloha hranolky.  Třikrát si doplňujeme kelímek s limonádou, což za 32 korun nemá chybu :-D. Janča přemýšlí, jak dlouho v Čechách bude trvat, než tuto možnost omezí, jelikož Češi jsou schopni sosat za jeden peníz opravdu hodně *hi*. Schodujeme se, že jsme si pochutnali, že ani pokud bysme věděli, který to kuřecí kousek se jmenuje tak a který onak, nevolili bysme jinak než kyblík se vším. Navíc jsme se i příjemně najedli a ačkoli možná pouze zdánlivě zaplatili za víc méně oproti Donaldovi, bude naše příští (hodně vzdálená) volba mezi Donaldem a KFC jasná.Hodnotím za 1- a rozhodně doporučuji alespoň k vyzkoušení. Pak mi sem můžete napsat jak jste si pochutnali a kolikrát jste si doplnili kelímek s pitím. My si vzali ještě jednou na cestu :-D


Článek byl sepsán na přelomu měsíců listopadu, prosince a ledna roků 2009/2010 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Palác Fórum a KFC milan* 15. 02. 2010 - 11:33
RE(2x): Palác Fórum a KFC coro 15. 02. 2010 - 17:44
RE(3x): Palác Fórum a KFC davidhavel 17. 02. 2010 - 16:03
RE(2x): Palác Fórum a KFC davidhavel 17. 02. 2010 - 16:01
RE: Palác Fórum a KFC contritus 15. 02. 2010 - 11:33
RE(2x): Palác Fórum a KFC coro 15. 02. 2010 - 17:46
RE(2x): Palác Fórum a KFC davidhavel 17. 02. 2010 - 16:02
RE: Palác Fórum a KFC parizek 16. 02. 2010 - 20:15
RE(2x): Palác Fórum a KFC davidhavel 17. 02. 2010 - 16:08
RE: Palác Fórum a KFC parizek 16. 02. 2010 - 20:16
RE(2x): Palác Fórum a KFC davidhavel 17. 02. 2010 - 16:09